
Texas Instruments
Product No:
LM25017MR/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SO PowerPad
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 650MA 8SOPWR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4105
3.4105
10
3.059
30.59
25
2.89218
72.3045
100
2.50648
250.648
250
2.377964
594.491
500
2.133738
1066.869
1000
1.799547
1799.547
2500
1.709563
4273.9075
5000
1.645296
8226.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 650mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM25017 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | Up to 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 48V |
| Voltage - Input (Min) | 7.5V |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.225V |