
Texas Instruments
Product No:
LM2642MTCX/NOPB
Manufacturer:
Package:
28-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CTLR SW SYNC STPDN 28-TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.268
3.268
10
2.9393
29.393
25
2.77856
69.464
100
2.40825
240.825
250
2.28475
571.1875
500
2.0501
1025.05
1000
1.729
1729
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Embedded systems, Console/Set-Top boxes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 30V |
| Base Product Number | LM2642 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |