
Texas Instruments
Product No:
LM2664M6X/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHARG PUMP INV 40MA SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.7695
7.695
25
0.73036
18.259
100
0.599925
59.9925
250
0.560804
140.201
500
0.495577
247.7885
1000
0.391248
391.248
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 40mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM2664 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | 80kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin, 2Vin |