
Texas Instruments
Product No:
LM2681M6X
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP 20MA SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.51205
5.1205
25
0.48222
12.0555
100
0.44878
44.878
250
0.43358
108.395
500
0.421458
210.729
1000
0.415388
415.388
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output | 20mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM2681 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 80kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2Vin, Vin/2 |