
Texas Instruments
Product No:
LM2717MT/NOPB
Manufacturer:
Package:
24-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK 3.3V DL 24TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.239
7.239
10
6.54265
65.4265
25
6.23884
155.971
100
5.41709
541.709
250
5.173586
1293.3965
500
4.717092
2358.546
1000
4.108436
4108.436
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2.2A, 3.2A |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | LM2717 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 600kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |