
Texas Instruments
Product No:
LM2757TMX/NOPB
Manufacturer:
Package:
12-DSBGA (1.64x1.24)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP PROG 12DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.5314
15.314
25
1.44476
36.119
100
1.231105
123.1105
250
1.15596
288.99
500
1.011465
505.7325
1000
0.838071
838.071
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-WFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 180mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM2757 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1.242MHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 12-DSBGA (1.64x1.24) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.1V, 4.5V, 5V |