
Texas Instruments
Product No:
LM2773TLX/NOPB
Manufacturer:
Package:
9-DSBGA
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHARG PUMP PROG 9USMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
1.026
10.26
25
0.97394
24.3485
100
0.7999
79.99
250
0.747726
186.9315
500
0.660782
330.391
1000
0.521664
521.664
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 9-WFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM2773 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1.15MHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 9-DSBGA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.6V, 1.8V |