
Texas Instruments
Product No:
LM2776DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP INV SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.064
1.064
10
0.95
9.5
25
0.90174
22.5435
100
0.74081
74.081
250
0.692474
173.1185
500
0.611971
305.9855
1000
0.483132
483.132
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM2776 |
| Output Configuration | Negative |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin |