
Texas Instruments
Product No:
LM2900D
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.14
1.14
10
1.0203
10.203
25
0.96824
24.206
100
0.79534
79.534
250
0.74347
185.8675
500
0.65702
328.51
1000
0.5187
518.7
2500
0.48412
1210.3
5000
0.459914
2299.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6.2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM2900 |
| Current - Input Bias | 30 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.4 V |