
Texas Instruments
Product No:
LM2901BQPWRQ1
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
AUTOMOTIVE, QUAD DIFFERENTIAL CO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.437
4.37
25
0.40812
10.203
100
0.32642
32.642
250
0.303126
75.7815
500
0.256481
128.2405
1000
0.198189
198.189
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector, CMOS, MOS, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 21mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 1µs (Typ) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 1.2mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.025µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 3.5mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 30V, ±1V ~ 15V |