
STMicroelectronics
Product No:
LM2902AWYDT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7695
0.7695
10
0.6783
6.783
25
0.63726
15.9315
100
0.52003
52.003
250
0.48298
120.745
500
0.411065
205.5325
1000
0.328842
328.842
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM2902 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |