
STMicroelectronics
Product No:
LM2902BYPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
AUTOMOTIVE-GRADE, LOW POWER, QUA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.83315
8.3315
25
0.79078
19.7695
100
0.649705
64.9705
250
0.607354
151.8385
500
0.536731
268.3655
1000
0.423728
423.728
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.75V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 150 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 4 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 32 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |