
onsemi
Product No:
LM2902DR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3724
3.724
25
0.34048
8.512
100
0.22952
22.952
250
0.19
47.5
500
0.174154
87.077
1000
0.130616
130.616
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM2902 |
| Current - Input Bias | 90 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |