
Texas Instruments
Product No:
LM2902KDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.40375
4.0375
25
0.36974
9.2435
100
0.275025
27.5025
250
0.24928
62.32
500
0.206302
103.151
1000
0.154717
154.717
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM2902 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 26 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |