
Texas Instruments
Product No:
LM2902N
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.399
3.99
25
0.37278
9.3195
100
0.298205
29.8205
250
0.276906
69.2265
500
0.234308
117.154
1000
0.18106
181.06
2500
0.165082
412.705
5000
0.154432
772.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM2902 |
| Current - Input Bias | 45 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |