
Texas Instruments
Product No:
LM2903AVQPWRG4Q1
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 DIFF 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6745
0.6745
10
0.5909
5.909
25
0.55518
13.8795
100
0.453055
45.3055
250
0.42085
105.2125
500
0.358169
179.0845
1000
0.286539
286.539
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | LM2903 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |