
Texas Instruments
Product No:
LM2903BIDSGR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (2x2)
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8WSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.34865
3.4865
25
0.3249
8.1225
100
0.260015
26.0015
250
0.241452
60.363
500
0.204326
102.163
1000
0.15788
157.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | LM2903 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 21mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 1µs (Typ) |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Current - Quiescent (Max) | 600µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.025µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2.5mV @ 36V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 36V, ±1.5V ~ 18V |