LM3677LE-1.82/NOPB
Texas Instruments
Product No:
LM3677LE-1.82/NOPB
Package:
6-USON (2x1.5)
Description:
IC REG BUCK 1.82V 600MA 6LLP
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-UFDFN
Product Status Obsolete
Current - Output 600mA
Number of Outputs 1
Base Product Number LM3677
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 3MHz
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.7V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-USON (2x1.5)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.82V