Home / Supervisors / LM3704XDMM-463/NOPB
LM3704XDMM-463/NOPB
Texas Instruments
Product No:
LM3704XDMM-463/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
10-VSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 10VSSOP
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Simple Reset/Power-On Reset
Reset Active Low
Output Push-Pull, Totem Pole
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Reset Timeout 1.12s Minimum
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Obsolete
Base Product Number LM3704
Voltage - Threshold 4.63V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)