Home / Supervisors / LM3704YAMM-308/NOPB
LM3704YAMM-308/NOPB
Texas Instruments
Product No:
LM3704YAMM-308/NOPB
Type Simple Reset/Power-On Reset
Reset Active Low
Output Open Drain or Open Collector
Mounting Type Surface Mount
Reset Timeout 1ms Minimum
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Obsolete
Base Product Number LM3704
Voltage - Threshold 3.08V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)