Home / Supervisors / LM3705XBMM-463/NOPB
LM3705XBMM-463/NOPB
Texas Instruments
Product No:
LM3705XBMM-463/NOPB
Type Simple Reset/Power-On Reset
Reset Active High
Output Push-Pull, Totem Pole
Mounting Type Surface Mount
Reset Timeout 20ms Minimum
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Base Product Number LM3705
Voltage - Threshold 4.63V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)