
Texas Instruments
Product No:
LM828M5X/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHARG PUMP INV 25MA SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.81605
8.1605
25
0.77444
19.361
100
0.63631
63.631
250
0.594776
148.694
500
0.525616
262.808
1000
0.41496
414.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 25mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM828 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | 12kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin, 2Vin |