
STMicroelectronics
Product No:
LM833DT
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5035
5.035
25
0.47006
11.7515
100
0.37601
37.601
250
0.349144
87.286
500
0.295431
147.7155
1000
0.228294
228.294
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LM833 |
| Current - Input Bias | 300 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 37 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |