
Texas Instruments
Product No:
LM833M
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.102
1.102
10
0.98515
9.8515
25
0.93518
23.3795
100
0.768075
76.8075
250
0.717972
179.493
500
0.634486
317.243
1000
0.500916
500.916
2500
0.467524
1168.81
5000
0.444144
2220.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LM833 |
| Current - Input Bias | 500 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |