
Texas Instruments
Product No:
LMC6001BIN/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.877
14.877
10
13.6724
136.724
25
13.10544
327.636
100
11.54687
1154.687
250
10.980138
2745.0345
500
10.271742
5135.871
1000
9.421663
9421.663
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 550µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMC6001 |
| Current - Input Bias | 0.01 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 15.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |