
Texas Instruments
Product No:
LMC6032IM/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2825
1.2825
10
1.1457
11.457
25
1.08718
27.1795
100
0.893095
89.3095
250
0.834822
208.7055
500
0.737732
368.866
1000
0.582426
582.426
2500
0.5436
1359
5000
0.51642
2582.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMC® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.1V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 750µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMC6032 |
| Current - Input Bias | 0.04 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 15.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.75 V |