
Texas Instruments
Product No:
LMC6035ITLX/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-DSBGA (1.56x1.56)
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0615
2.0615
10
1.8487
18.487
25
1.74382
43.5955
100
1.485705
148.5705
250
1.395056
348.764
500
1.220674
610.337
1000
1.011418
1011.418
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Differential, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-WFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 650µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMC6035 |
| Current - Input Bias | 0.02 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA (1.56x1.56) |
| Current - Output / Channel | 8 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 15.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2 V |