
Texas Instruments
Product No:
LMC6084IMX/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.9755
5.9755
10
5.3979
53.979
25
5.14672
128.668
100
4.468705
446.8705
250
4.267856
1066.964
500
3.891295
1945.6475
1000
3.389182
3389.182
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMC® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMC6084 |
| Current - Input Bias | 0.01 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 34 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 15.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |