
STMicroelectronics
Product No:
LMC6482IDT
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1185
2.1185
10
1.90095
19.0095
25
1.7936
44.84
100
1.528075
152.8075
250
1.434766
358.6915
500
1.255425
627.7125
1000
1.040212
1040.212
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 660µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMC6482 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |