
Texas Instruments
Product No:
LMC6484AIN/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.116
3.116
10
2.7968
27.968
25
2.64404
66.101
100
2.2914
229.14
250
2.173942
543.4855
500
1.950654
975.327
1000
1.645134
1645.134
2500
1.562883
3907.2075
5000
1.504126
7520.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.3V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.6mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMC6484 |
| Current - Input Bias | 0.02 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 110 µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 15.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |