
Texas Instruments
Product No:
LMC7215IM5X/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.615
1.615
10
1.4478
14.478
25
1.36572
34.143
100
1.16375
116.375
250
1.092728
273.182
500
0.956137
478.0685
1000
0.792224
792.224
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 90dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | LMC7215 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | 30mA |
| Propagation Delay (Max) | 24µs |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 1µA |
| Current - Input Bias (Max) | - |
| Voltage - Input Offset (Max) | 6mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 8V, ±1V ~ 4V |