
Texas Instruments
Product No:
LMC7660IM/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP INV 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.147
2.147
10
1.9323
19.323
25
1.82286
45.5715
100
1.55306
155.306
250
1.458288
364.572
500
1.276002
638.001
1000
1.057255
1057.255
2500
0.984342
2460.855
5000
0.947891
4739.455
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LMC7660 |
| Output Configuration | Negative |
| Frequency - Switching | 10kHz |
| Operating Temperature | - |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Voltage - Input (Min) | 1.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin |