
Texas Instruments
Product No:
LME49720MAX/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.831
2.831
10
2.53935
25.3935
25
2.3959
59.8975
100
2.041265
204.1265
250
1.91672
479.18
500
1.67713
838.565
1000
1.389622
1389.622
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LME® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 10mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LME49720 |
| Current - Input Bias | 10 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 55 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 26 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 34 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |