LMF105B7473KVHF
Taiyo Yuden
Product No:
LMF105B7473KVHF
Description:
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0402
Payment:
In Stock : 11479
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number LMF105B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C