LMF325B7475KMHP
Taiyo Yuden
Product No:
LMF325B7475KMHP
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number LMF325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C