
Texas Instruments
Product No:
LMG3410R050RWHR
Manufacturer:
Package:
32-VQFN (8x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SMART 50MOHM GAN FET WITH DRIV
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.1075
14.1075
10
12.96655
129.6655
25
12.42904
310.726
100
10.95103
1095.103
250
10.41352
2603.38
500
9.74168
4870.84
1000
8.935472
8935.472
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Bootstrap Circuit, 5V Regulated Output |
| Interface | Logic, PWM |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | Load Switch |
| Rds On (Typ) | 57mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 480V (Max) |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, UVLO |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LMG3410R050 |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Output (Max) | 12A |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (8x8) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 9.5V ~ 18V |