
Texas Instruments
Product No:
LMG3411R150RWHR
Manufacturer:
Package:
32-VQFN (8x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SMART 150MOHM GAN FET WITH DRIVE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.7255
10.7255
10
9.85815
98.5815
25
9.44984
236.246
100
8.32599
832.599
250
7.917338
1979.3345
500
7.406542
3703.271
1000
6.793583
6793.583
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Bootstrap Circuit, 5V Regulated Output |
| Interface | Logic, PWM |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | Load Switch |
| Rds On (Typ) | 150mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 480V (Max) |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, UVLO |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LMG3411R150 |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Output (Max) | 6A |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (8x8) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 9.5V ~ 18V |