
Texas Instruments
Product No:
LMH6321TS/NOPB
Manufacturer:
Package:
DDPAK/TO-263-7
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER 1 CIRC DDPAK/TO263-7
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.327
6.327
10
5.71805
57.1805
25
5.45224
136.306
100
4.73423
473.423
250
4.521468
1130.367
500
4.122525
2061.2625
1000
3.590592
3590.592
2500
3.457601
8644.0025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2900V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 110 MHz |
| Amplifier Type | Buffer |
| Package / Case | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 14.9mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6321 |
| Current - Input Bias | 2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 4 mV |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-7 |
| Current - Output / Channel | 295 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |