
Texas Instruments
Product No:
LMH6502MT/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VARIABLE GAIN 1 CIRC 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.4145
9.4145
10
8.50725
85.0725
25
8.11186
202.7965
100
7.043395
704.3395
250
6.726798
1681.6995
500
6.133257
3066.6285
1000
5.341869
5341.869
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1800V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 130 MHz |
| Amplifier Type | Variable Gain |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 27mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6502 |
| Current - Input Bias | 9 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |