
Texas Instruments
Product No:
LMH6505MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VARIABLE GAIN 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.201
7.201
10
6.50085
65.0085
25
6.19894
154.9735
100
5.382415
538.2415
250
5.140564
1285.141
500
4.686977
2343.4885
1000
4.082198
4082.198
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1500V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 150 MHz |
| Amplifier Type | Variable Gain |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 11mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6505 |
| Current - Input Bias | 600 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 7 V |