
Texas Instruments
Product No:
LMH6550MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.479
6.479
10
5.8539
58.539
25
5.58182
139.5455
100
4.846805
484.6805
250
4.62897
1157.2425
500
4.220546
2110.273
1000
3.675949
3675.949
2500
3.539804
8849.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3000V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 400 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 20mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6550 |
| Current - Input Bias | 8 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |