
Texas Instruments
Product No:
LMH6559MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3345
3.3345
10
2.9982
29.982
25
2.83442
70.8605
100
2.456415
245.6415
250
2.330464
582.616
500
2.091102
1045.551
1000
1.76358
1763.58
2500
1.675401
4188.5025
5000
1.612416
8062.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 4580V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.75 GHz |
| Amplifier Type | Buffer |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 10mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6559 |
| Current - Input Bias | 3 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 74 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |