
Texas Instruments
Product No:
LMH6626MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 2 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.4575
7.4575
10
6.73835
67.3835
25
6.42466
160.6165
100
5.5784
557.84
250
5.327676
1331.919
500
4.857597
2428.7985
1000
4.230816
4230.816
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 400V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 95 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 12mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMH6626 |
| Current - Input Bias | 13 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 GHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |