
Texas Instruments
Product No:
LMH6639MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3275
2.3275
10
2.09
20.9
25
1.97182
49.2955
100
1.679885
167.9885
250
1.577342
394.3355
500
1.380179
690.0895
1000
1.143572
1143.572
2500
1.064703
2661.7575
5000
1.025268
5126.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | VIP10™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 200V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 228 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.18mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6639 |
| Current - Input Bias | 1.4 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 90 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.3 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 112 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |