
Texas Instruments
Product No:
LMH6639MFX/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6055
1.6055
10
1.4402
14.402
25
1.3585
33.9625
100
1.15748
115.748
250
1.0868
271.7
500
0.95095
475.475
1000
0.78793
787.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | VIP10™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 200V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 228 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.18mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6639 |
| Current - Input Bias | 1.4 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 90 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.3 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 112 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |