
Texas Instruments
Product No:
LMH6643MA
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 2 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.097
3.097
10
2.78445
27.8445
25
2.63188
65.797
100
2.28114
228.114
250
2.1641
541.025
500
1.941857
970.9285
1000
1.637705
1637.705
2500
1.555824
3889.56
5000
1.497333
7486.665
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 135V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 130 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Current - Supply | 2.7mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMH6643 |
| Current - Input Bias | 1.6 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.8 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |