
Texas Instruments
Product No:
LMH6644MAX/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.287
3.287
10
2.9507
29.507
25
2.78996
69.749
100
2.417845
241.7845
250
2.293908
573.477
500
2.058308
1029.154
1000
1.735916
1735.916
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 135V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 130 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.7mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMH6644 |
| Current - Input Bias | 1.6 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.8 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |