
Texas Instruments
Product No:
LMH6654MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.869
2.869
10
2.5764
25.764
25
2.43048
60.762
100
2.07081
207.081
250
1.944384
486.096
500
1.701336
850.668
1000
1.409676
1409.676
2500
1.312463
3281.1575
5000
1.263852
6319.26
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 200V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6654 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 260 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 120 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |