
Texas Instruments
Product No:
LMH6658MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 2 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0995
2.0995
10
1.8848
18.848
25
1.7784
44.46
100
1.515155
151.5155
250
1.42272
355.68
500
1.24488
622.44
1000
1.031472
1031.472
2500
0.960336
2400.84
5000
0.924768
4623.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 700V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 270 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMH6658 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 140 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 110 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |