
Texas Instruments
Product No:
LMH6702MA
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.5265
6.5265
10
5.86435
58.6435
25
5.5442
138.605
100
4.80491
480.491
250
4.558518
1139.6295
500
4.090358
2045.179
1000
3.449697
3449.697
2500
3.277215
8193.0375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3100V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.7 GHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Current - Supply | 12.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6702 |
| Current - Input Bias | 6 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |